291910-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Kameror
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kamera och kameratillbehör
Referensnummer: 21/5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38651000 Kameror
II.1.4.
Kort beskrivning
PS-bolagen är i behov av alla typer av kameratillbehör. För att tillgodose PS-bolagens behov av kameratillbehör, utrustning och relaterade tjänster, genomför SVT denna upphandling av Kamera och kameratillbehör.
Kameratillbehör är en stor och bred produktgrupp. Produkterna levereras i många olika former – som hel produkt, eller separata komponenter som kan byggas ihop.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38650000 Fotoutrustning, 38651100 Kameralinser, 38651200 Kamerahus
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen