29192-2019 - ResultatSverige-Sundbyberg: Städning och renhållning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård 2019
Referensnummer: FV 2018-000202
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren avser att teckna avtal med en leverantör inom stadsdelen Hallonbergen/Ör i Sundbyberg. Städtjänster avser städning av trapphus, tvättstugor, garage samt sopstationer s.k. moloks.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avbryts p.g.a. saknade handlingar och kommer att annonseras på nytt under dagarna.