291921-2024 - Planering
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – RFI - Manuella och aktivrullstolar
Förhandsmeddelande som endast används i informationssyfte
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRFI - Manuella och aktivrullstolar
BeskrivningKommunerna i Kalmar län bjuder in till visning av följande produkter: • Manuella vårdarmanövrerade rullstolar transportrullstol • Manuella tvåhjulsdrivna rullstolar allround rullstol • Manuella vårdarmanövrerade rullstolar komfortrullstol • Manuella tvåhjulsdrivna rullstolar aktivrullstolar • Sittbälten, bälten och selar för att stabilisera kroppen Visningsdag 11 och 12 september 2024. Visningen kommer att ske i Kalmar på Franska vägen 10.
Intern identifierareRFI- 001-2024
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar