291941-2024 - Resultat
Sverige – Snöröjning – Vinterväghållning Haninge
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vinterväghållning Haninge
Beskrivning: Haninge kommun avser upphandla en entreprenör för att tillgodose Haninge kommuns behov av vinterväghållning.
Intern identifierare: SUN 2022-040
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
Ytterligare klassificering (cpv): 34143000 Fordon för vinterväghållning, 90630000 Isröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Vinterväghållning