291948-2020 - ResultatSverige-Malmö: Elfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Eldrivna arbetsfordon
Referensnummer: ViSAB 2020-00013
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144900 Elfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av eldrivna arbetsfordon till verksamheter inom Fritidsförvaltningen, Fastighets och Gatukontoret samt Kommunteknik Markskötsel
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen