See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mekanisk verkstad
Beskrivning: Upphandlingen omfattar i huvudsak mekaniska tillverkning av större plåtenheter, grovsmide och montage. Upphandlingen omfattar både arbete i beställarens anläggningar och i leverantörs verkstad. Avtal kommer att tecknas med en leverantör och anbud ska lämnas på hela uppdraget. Upphandlingen kommer att ske inom teknikområdena licenssvetsning och mekaniska verkstadstjänster.
Intern identifierare: 26/7
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50800000 Diverse reparationer och underhåll
Ytterligare klassificering (cpv): 45262680 Svetsning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000