291979-2020 - ResultatSverige-Jönköping: Jordbruksmaskiner
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skogs-jordbruk-entreprenads och trädgårdsmaskiner
Referensnummer: RJL 2020/882
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
16000000 Jordbruksmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Skogs-Jordbruks-entreprenads och trädgårdsmaskiner.
Upphandlingen görs till ramavtal som kommer avropas i form av förnyad konkurrensutsättning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
16000000 Jordbruksmaskiner, 16100000 Jordbruks- och skogsmaskiner för markberedning eller odling, 16800000 Delar till jordbruks- och skogsmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen