2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ansökningssystem
Beskrivning: Statens kulturråd bjuder härmed in intresserade leverantörer att inkomma med ansökan om deltagande i Kulturrådets upphandling av ansökningssystem för bidragshantering. Upphandlingen omfattar ett IT-system – ansökningssystem – för bidragshantering samt underhåll, support och implementering under ett införandeprojekt. Kulturrådet emotser er ansökan med stort intresse.
Intern identifierare: ADM 2024/107
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48219300 Programvara för administration, 48445000 Programvara för kundhantering, 48810000 Informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000