29204-2018 - ResultatSverige-Linköping: Reparation och renovering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Storköksutrustning
Referensnummer: 6448-2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45453000 Reparation och renovering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingsobjekt.
Denna upphandling avser leverans, installation och reparation av storköksutrustning.
Upphandlingsform.
Upphandlingen genomförs som öppen upphandling enligt lagen (2016:1145) om offentlig upphandling.
Det är mycket viktigt att Era bästa villkor lämnas i anbudet och att det tydligt framgår av anbudet att alla krav i förfrågningsunderlaget är uppfyllda, eftersom upphandlingsformen inte medger någon möjlighet till förhandling.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39221000 Köksutrustning, 39314000 Utrustning för industrikök, 42959000 Diskmaskiner för storkök, 45111300 Demonteringsarbeten, 45212500 Ombyggnad av kök eller restaurang, 45317000 Övriga elinstallationsarbeten, 50000000 Reparation och underhåll, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen