292101-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Halmstad: Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Miljöfordon
Referensnummer: KS 2023/00102
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50100000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Halmstads kommun bjuder in er att ansöka om att delta i ett dynamiskt inköpssystem (DIS) avseende Miljöfordon enligt nedan
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34110000 Personbilar, 34114400 Minibussar, 34130000 Motorfordon för godstransport, 34144900 Elfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen