2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Extern specialist Markmiljö 2026
Beskrivning: Ramavtalsuppdraget omfattar att som extern miljöspecialist vara beställarstöd till exploateringskontorets projektledare och byggprojektledare avseende hantering av förorenad mark i exploateringsprojekt.
Intern identifierare: E2026-00169
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal Extern specialist Markmiljö 2026