292215-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Försäkringar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Reinsurance of Property Damage
Referensnummer: 19/42
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66510000 Försäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Reopening competition, reinsurance of property damage.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66700000 Återförsäkringar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen