292246-2016 - ResultatSverige-Umeå: Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
CAD/CAM system för intraoral scanning inv ärende 1005297.
Referensnummer: VLL 2508-2015
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
II.1.4.
Kort beskrivning
Utrustning för digitalt intraoral scanning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Produktgrupp integration mot journalsystem
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33133000 Tillbehör för tandavtryck
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Produktgrupp integration mot dentalunit
Del nr: 2
Produktgrupp fristående scanner
Del nr: 3
Produktgrupp apparatur för avtryckstagning och forskning inom bettutveckling och tandförflyttning.
Del nr: 4