292247-2021 - ResultatSverige-Vänersborg: Smörgåsar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Catering VGR
Referensnummer: RS 2020-05753
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15811510 Smörgåsar
II.1.4.
Kort beskrivning
Cateringtjänster till Västra Götalandsregionens verksamheter, med undantag för Nya Regionens hus Skövde och Nya Regionens hus Göteborg.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
55500000 Matsalstjänster och catering, 55520000 Catering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen