Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastbildtransporter
Referensnummer: TN 355/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med denna upphandling är därför att teckna ramavtal för successiva leveranser av lastbilstransporter med 2, 3 eller 4 axlade bilar till Hallstahammars kommun.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34130000 Motorfordon för godstransport, 34133000 Ledade lastbilar, 34140000 Tyngre motorfordon, 60181000 Uthyrning av lastbilar med förare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen