292260-2018 - ResultatSverige-Hallstahammar: Konsulttjänster inom VA
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsult VA-verk
Referensnummer: TN 24/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71321300 Konsulttjänster inom VA
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med denna upphandling är att ramavtal skall tecknas mellan kommunen och flera konsultföretag inom nedanstående område. Avtalen skall ge kommunen rätt att under avtalstiden successivt avropa konsultinsatser från konsult hos respektive konsultföretag.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71300000 Ingenjörstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen