2. Förfarande
Förfarande
Titel: Inhyrning av Riksgymnasium för rörelsehindrade
Beskrivning: Stadsfastighetsförvaltningen, i samarbete med Utbildningsförvaltningen, inbjuder fastighetsägare att anmäla sitt intresse att delta i upphandlingen av ett hyresavtal om ändamålsenliga lokaler till Riksgymnasium för rörelsehindrade. Lokalerna kan tillhandhållas såväl i befintliga byggnader som nybyggda. En viktig förutsättning är att lokalerna finns inom norra centrum, se bilaga 3.3. Lokalerna ska ha en storlek om ca 1800 m2 och bör vara i bottenplan. Mer information om lokalens utformning ges under punkten 1.5 Lokalbehov samt bifogad Behovsbeskrivning.
Intern identifierare: N230U26-292
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Inhyrning av Riksgymnasium för rörelsehindrade