29248-2022 - ÄndringSverige-Karlstad: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Medicinsk utrustning
Referensnummer: 2021/1007
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Tjänsten omfattar att tillhandahålla medicinsk utrustning inom respektive delområde som framgår av upphandlingsunderlaget.
Den precisa omfattningen och beskrivningen av efterfrågad tjänst framgår av bilaga 2.