2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lokalvård
Beskrivning: Upphandling av lokalvård inklusive tilläggstjänster Örebro län.
Intern identifierare: 6471-2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90910000 Städning
Ytterligare klassificering (cpv): 90919200 Kontorsstädning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Lokalvårdsuppdrag Länsstyrelsen Örebro län
Beskrivning: Lokalvårdsuppdraget innefattar; Regelmässig lokalvård, anskaffning och hantering av städmaterial, städprodukter/kemikalier och städutrustning/maskiner för utförande av lokalvårdsuppdraget, anskaffning och hantering av förbrukningsvaror för beställaren, tilläggstjänster (städning utöver regelmässig städning t.ex. storstädning, golvvård, höghöjdsstädning, fönsterputsning etc.).
Intern identifierare: 1449975
Huvudklassificering (cpv): 90919200 Kontorsstädning
Ytterligare klassificering (cpv): 90910000 Städning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Kvalificering
Beskrivning: Lokalvårdsuppdraget innefattar; Regelmässig lokalvård, anskaffning och hantering av städmaterial, städprodukter/kemikalier och städutrustning/maskiner för utförande av lokalvårdsuppdraget, anskaffning och hantering av städmaterial, städprodukter/kemikalier och städutrustning/maskiner för utförande av lokalvårdsuppdraget samt periodisk städning.
Intern identifierare: 1639996