29252-2018 - ResultatSverige-Söderhamn: Avfallshantering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Behandling samt transport av insamlat brännbart avfall i Gästrikland
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90510000 Avfallshantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp Gävleborg upphandlar tjänsten förbränning samt transport av brännbart säck- och kärlavfall, brännbart grovavfall och brännbart industriavfall som samlas in från regionens hushåll och verksamheter för Gästrike Återvinnare.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen