2. Förfarande
Förfarande
Titel: Transport och omhändertagande av slam från avloppsreningsverk Sala kommun
Beskrivning: Uppdraget innefattar en helhetslösning för hantering av slam från avloppsreningsverken inom Vafabmiljös geografiska område Sala. Detta inkluderar hämtning, transport, vägning, mellanlagring och hygienisering av slammet. Vidare omfattar uppdraget även hantering och säkerställande av bästa möjliga avsättning av slammet, i enlighet med gällande miljö- och hälsoskyddsföreskrifter.
Intern identifierare: 2025/723-VMKF
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000