Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Allmänmedicinsk Beredskapsjour
Referensnummer: RS230053
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85120000 Läkarvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Halland inbjuder er att lämna anbud avseende Allmänmedicinsk Beredskapsjour.
Syftet är att den allmänmedicinska beredskapsjouren tydligt ska medverka till att förstärka första linjens vård för att kunna bedriva mer vård nära för invånarna i Halland utanför närsjukvårdens ordinarie öppettider.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85121000 Läkarmottagningstjänster, 85121100 Tjänster utförda av allmänpraktiserande läkare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen