Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Enklare mobila operationsbord
Referensnummer: HSN 2022/8084
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Dalarna har behov av att upprätta ett ramavtal för enklare mobila operationsbord till olika verksamheter inom Regionen. För ytterligare information, se underlaget.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 33192230 Operationsbord
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen