292644-2021 - ÄndringSverige-Jönköping: Datorer och datamateriel
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Datorer med tillhörande tjänster 2021
Referensnummer: 21/63
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30200000 Datorer och datamateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling nummer två efter att ha avbrutit föregående upphandling.
Inledning
Jönköpings kommun (beställaren) inbjuder anbudsgivare (leverantör) att lämna anbud avseende datorer, skärmar, dockor m.m. tillbehör samt tillhörande tjänster.
Omfattning
Upphandlingen omfattar datorer, skärmar, dockor m.m. tillbehör samt tillhörande tjänster. Ett komplett sortiment av datortillbehör är en option i upphandlingen. Dessa avropas av Beställaren om det är affärsmässigt motiverat. Annars upphandlas de separat.