292645-2021 - ÄndringSverige-Stockholm: Medicinsk utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Urologiprodukter, SLL512
Referensnummer: FSN 2021-0210
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar urologiprodukter såsom:
• Urinkatetrar
• Uretärstent
• Ballongkateter
• Kateteriseringsset
• Katetriseringsgel
• Kopplingsstycken
• Spolaggregat
• Tryckreglerat spolsystem
• Suprapubiskt blåsdränage
• Urinpåsar
• Urodynamikkateter
• Kateter, övrigt
• Ledare, Hydrofil
• Laser, tillbehör
• Stenfångar
• Förbrukningsmaterial till transuretral flergångsutrustning
• Injektionsnål till cystoskop
• Cystoskop, uretäroskop, engångs
• Biopsinålar för prostatabiopsi