2. Förfarande
Förfarande
Titel: Färska grönsaker, frukt och potatis
Beskrivning: Denna upphandling avser Region Dalarnas behov av färsk frukt, grönsaker och potatis till Region Dalarnas samtliga verksamheter, främst kök- och kostverksamhet samt skolor.
Intern identifierare: SN 2024/52
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Informationsfrågor (1)
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generell del (1)