Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mobila gasflak för transport av fordonsgas
Referensnummer: 2022/261-VMKF
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp och leverans av fyra (4) Mobila gasflak - Inköp av två (2) Mobila gasflak sker i samband med avtalsteckning samt avrop av ytterligare två (2) Mobila gasflak med samma utformning och funktion sker under våren 2023.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44610000 Tankar, reservoarer, behållare och tryckkärl
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen