292667-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Västerås: Avfallscontainrar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Containers inkl. reservdelar
Referensnummer: 2022/181-VMKF
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44613800 Avfallscontainrar
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverans av containers inkl. tillbehör.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44610000 Tankar, reservoarer, behållare och tryckkärl, 44613000 Stora containrar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen