Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bilpool
Referensnummer: 2022KS/0070
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34110000 Personbilar
II.1.4.
Kort beskrivning
Värmdö kommun upphandlar en bilpool med halvöppen lösning. Under kontorstid nyttjas bilpoolen av kommunanställda och övrig tid av kommuninvånare. Bilpoolstjänsten ska bestå av ett bokningssystem och en fordonspark av personbilar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34110000 Personbilar, 42961300 Hyrningssystem för fordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Dagens behov och denna upphandling omfattar totalt 16 personbilar. Antal fordon kan förändras under avtalstiden.
Avtalstid 1+1+1+1 år