292725-2021 - ÄndringSverige-Jönköping: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förbandsmaterial
Referensnummer: RJL 2021/233
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Förband, kompressionsbindor, kohesiv elastisk binda, lukthämmande förband, algförband, sårfilm, filmförband, hydrocolloidförband, sacrumförband, polyuretanskumförband och venkateterförband.