2. Förfarande
Förfarande
Titel: Förrådsinredningar till Hälso- och sjukvårdens logistikprogram
Beskrivning: Region Uppsala bjuder in till upphandling av Förrådsinredningar till Hälso-och sjukvården. Regionens hälso- och sjukvård är beroende av en väl fungerande och robust materialförsörjning för att kunna bedriva patientsäker vård.
Intern identifierare: UPPH2024-00192
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: ja
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33192300 Möbler för medicinska ändamål, utom sängar och bord
Ytterligare klassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 39150000 Diverse möbler och utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Ny mall