Huvudsaklig verksamhet Produktion, transport och distribution av gas och värme
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ny upphandling av mätarrelaterade fält- och logistiktjänster
Referensnummer: 18/75
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71314100 Tjänster på elområdet
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser fälttjänster samt lager- och logistiktjänster avseende mätpunkter för el samt kommunikationsinfrastruktur.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50532400 Reparation och underhåll av elektrisk distributionsutrustning, 71300000 Ingenjörstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen