292825-2021 - Frivillig förhandsinsynSverige-Göteborg: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Frivillig förhandsinsyn - köp av masspektrometer Orbitrap Exploris
Referensnummer: EUI 21 040
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Köp av 1 st. Orbitrap Exploris 480 masspektrometer till Sahlgrenska akademins forskningsinfrastruktur vid Göteborgs universitet. Se bifogad beskrivning/motivering för mer information.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Köp av 1 st. Orbitrap Exploris 480 masspektrometer till Sahlgrenska akademins forskningsinfrastruktur vid Göteborgs universitet.