292832-2020 - ResultatSverige-Uppsala: Avfallstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
DISTRIKT C
Referensnummer: 2019-0471
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar hämtning av hushållsavfall och därmed jämförligt avfall i distrikt C (brännbart och matavfall) uppsamlat i Transport till behandlingsanläggning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90500000 Avfallstjänster, 90511200 Hämtning av hushållssopor, 90511300 Insamling av avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen