See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Geoteknisk utredning om geotermisk energiutvinning Siljansringen
Beskrivning: Siljansringens möjlighet till innovativa lösningar som bidrag till omställningen till ett fossilfritt energisystem och minskad klimatpåverkan behöver undersökas, både vad gäller elproduktion och värmeutvinning genom djupborrning. Länsstyrelsen har sökt finansiering för att genomföra denna förstudie.
Intern identifierare: 302-1435-2026
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Upphandling
Intern identifierare: 1885900-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Krav
Intern identifierare: 1885902-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Utvärderingsmodell
Intern identifierare: 1896121-2