292838-2017 - ResultatSverige-Kalmar: Tvätthantering
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tvättservice inom hemtjänst.
Referensnummer: 2017-05
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98311100 Tvätthantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Tvättservice för brukare med hemtjänst i Kalmar kommun och Södermöre kommundelsförvaltning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster, 98311000 Tvättinsamling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Tvättservice för brukare med hemtjänst i Kalmar kommun och Södermöre kommundelsförvaltning'.