292842-2020 - ResultatSverige-Göteborg: Tekniska tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ledning av anpassade tekniska system
Referensnummer: 0857/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71356000 Tekniska tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med denna upphandling är att tillgodose Trafikkontorets (TK) behov
Av konsulttjänster för ledning av anpassade tekniska system.
Upphandlingen syftar till att teckna ramavtal om konsulttjänster för tre
Områden som systemledare.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen