292842-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Fastighetsförvaltning – Entreprenad för fastighetsjour och felanmälan
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelEntreprenad för fastighetsjour och felanmälan
BeskrivningUpphandlingen avser fastighetsjour och felanmälan för hela fastighetsbeståndet tillhörande Stockholm stad. Nämligen utförande av akuta åtgärder för att återställa funktionsnedsättningar på tekniska installationer och byggdelar, och tillhandahållande av en fastighetsteknisk kundtjänst för emottagande av felanmälningar via telefon och webbportal.
Intern identifierareFSK 2024/383
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 75123000 Fastighetsförvaltning
Ytterligare klassificering (cpv): 79510000 Telefonsvarartjänster, 98341130 Fastighetsskötsel, 98341140 Vaktmästartjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningUpphandlingen avser fastighetsjour och felanmälan för hela fastighetsbeståndet tillhörande Stockholm stad. Fastighetsjour avser utförande av akuta åtgärder för att återställa funktionsnedsättningar på tekniska installationer och byggdelar. Felanmälan avser en fastighetsteknisk kundtjänst som tar emot felanmälningar via telefon och webbportal.
Intern identifierareEntreprenad för fastighetsjour och felanmälan