292868-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Städning och renhållning – Maskinsopning garage och städning utomhusparkeringar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMaskinsopning garage och städning utomhusparkeringar
BeskrivningEntreprenör ska på ett effektivt, affärsmässigt och i övrigt fackmannamässigt sätt ombesörja garagestädning med sopmaskiner och tillhörande manuella moment. Entreprenör ska även utföra plockstädning av beställarens utomhusparkeringar.
Intern identifierareSP 2025/55
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
Ytterligare klassificering (cpv): 90910000 Städning, 90911200 Städning av byggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareMaskinsopning garage och städning utomhusparkeringar