292869-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Maskiner och utrustning för byggnadsarbeten – Ramavtal Hyra av grävmaskiner - utan förare
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Hyra av grävmaskiner - utan förare
BeskrivningRamavtal gällande hyra av grävmaskin, utan förare, inkl. transport till och från angiven plats vid avrop.
Intern identifierare512-17967-2025
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 43300000 Maskiner och utrustning för byggnadsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000