292948-2016 - ResultatSverige-Mora: Introduktion och utbildning av datoranvändare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
E-utbildning, 2016/15.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Via webben.
Nuts-kod SE312 Dalarnas län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Tillgång till webbaserad e-utbildning för deltagande myndigheters personal. Utbildningen skall omfatta minst följande delar i Office 365: e-post, kalenderfunktioner, Word, Excel, PowerPoint, OneDrive med synkronisering och Skype for business.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
80533000 Introduktion och utbildning av datoranvändare, 80533100 Datautbildning, 80533200 Datakurser
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: nej
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.