Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift, service och underhåll av biokolsanläggning
Referensnummer: 21AV95
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Huvudsyftet med upphandlingen är att säkerställa drift, service och underhåll av Stockholm Vatten och Avfalls Biokolsanläggning så att den körs optimalt och producerar biokol, för försäljning, samt restvärme, i syfte att ersätta fjärrvärme.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50000000 Reparation och underhåll, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen