2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av kostdatasystem
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ett kostdatasystem för kommunens samtliga kök. I dagsläget har måltidsservice i Ängelholms kommun ca 46 enheter, varav 33 stycken är tillagningskök och 13 stycken mottagningskök. Kommunen har idag ett avtal om kostdatasystem med Mashie AB.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95668:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 72260000 Programrelaterade tjänster
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Enligt förfrågan.