292994-2022 - ResultatSverige-Karlstad: Läkemedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Läkemedel för nuklearmedicinskt bruk
Referensnummer: RS/220903
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33600000 Läkemedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser avtal på läkemedel för nuklearmedicinskt bruk.
Upphandlingen omfattar följande produktgrupper:
a) Tc-generator
b) Radioaktiva läkemedel
c) Inmärkningskit
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal avseende läkemedel för nuklearmedicinskt bruk.