Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bevakningstjänster
Referensnummer: UPP 2019/105
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79710000 Säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverantören skall till Malmö universitet leverera bevakningstjänster enligt upphandlingsdokumentet inkl. bilagor. Uppdraget omfattar stationär bevakning, ronderande bevakning samt larmcentraltjänster m.m.
Ramavtal kommer att tecknas med en (1) leverantör. Avtalstiden är två (2) år med option om förlängning med ett (1) + ett (1) år.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79711000 Larmövervakningstjänster, 79713000 Vakttjänster, 79714000 Övervakningstjänster, 79715000 Patrullering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen