Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vägmärken och avstängningsmaterial
Referensnummer: TFNSÅ 2022-52
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34992200 Vägskyltar
II.1.4.
Kort beskrivning
Arvika kommun, Eda kommun, Forshaga kommun, Grums kommun, Hammarö kommun, Kils kommun, Munkfors kommun, Sunne kommun, Säffle kommun, Torsby kommun och Årjängs kommun samt deras kommunala bolag avser upphandla Vägmärken enligt upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34992200 Vägskyltar, 34920000 Vägutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppdraget omfattar vägmärken, skyltar, fästanordningar/uppsättnings- och avstängningsmaterial.