293062-2022 - ResultatSverige-Jönköping: Utrustning för gasbehandling och annan andningsstödjande utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bär- och släpbar oxygenkoncentratorer
Referensnummer: RJL 2022/52
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33157000 Utrustning för gasbehandling och annan andningsstödjande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av bär- och släpbara oxygenkoncentratorer. Utrustningen används vid behandling av patienter med nedsatt andningsförmåga.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33157400 Andningsapparater för medicinskt bruk, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen