29309-2018 - ÄndringSverige-Hässleholm: Taxitjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Serviceresor 2018
Referensnummer: Dnr 322/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60120000 Taxitjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Skåne bjuder genom dess förvaltning Skånetrafiken in intresserade Trafikföretag till anbudsgivning i denna upphandling av Serviceresor 2018. Trafikuppdraget omfattar anropsstyrda resor inom den särskilda kollektivtrafiken såsom exempelvis färdtjänst och sjukresor, samt linjelagda turer och närtrafik i den allmänna kollektivtrafiken.