Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ledningsfordon och dykbuss till Räddningstjänsten Dala Mitt
Referensnummer: GNU 2023/68
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34114100 Utryckningsfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Räddningstjänsten Dala Mitt har ett behov av två nya ledningsfordon samt en ny dykbuss. Är detta något som ni vet att ni kan leverera är ni välkommen att lämna anbud i denna upphandling!
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Två ledningsfordon till Räddningstjänsten Dala Mitt
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34114100 Utryckningsfordon, 34100000 Motorfordon, 34114110 Räddningsfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Dykbuss till Räddningstjänsten Dala Mitt
Del nr: 2