Förfrågningsunderlag och kompletterande handlingar (inklusive dokument för en konkurrenspräglad dialog eller ett dynamiskt inköpssystem) kan erhållas från: Officiellt namn: TendSign Internetadress: https://tendsign.com/doc.aspx?ID=110052&Goto=Docs
Tilldelning på andra upphandlande myndigheters vägnar
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen Restaurangdrift, frukt och kaffeautomater, Svenska Spel i Visby.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Visby.
Nuts-kodSE214 Gotlands län
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen omfattar: — drift av kök och matsal samt övrig restaurangrelaterad service, — leverans av frukt, — uthyrning av kaffeautomater med tillhörande service och påfyllnad av varor. Närmare beskrivning finns i Förfrågningsunderlaget.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
55300000 Restaurang- och serveringstjänster, 03222000 Frukt och nötter, 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter, 15860000 Kaffe, te och liknande produkter, 55510000 Matsalstjänster
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner